“Başka Türkiye yok!”

“Başka Türkiye yok!”

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçim sonuçlarını değerlendirdi.

“Başka Türkiye yok!”

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçim sonuçlarını değerlendirdi.

“Başka Türkiye yok!”
02 Nisan 2019 - 14:11

Demokrasinin gereği olan bir seçim sürecini daha geride bıraktıklarını ifade eden Yorgancılar,  “Sonuçların ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Başta İzmir olmak üzere kazanan il ve ilçelerdeki tüm belediye başkanlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Zira, her bir başkanımıza yerelden kalkınma adına çok önemli görevler düşmektedir. Bugün, küresel ekonomide yaşanan daralma; hem yerel hem de merkezi yönetime farklı sorumluluklar yüklemektedir. Yerelin dinamiklerini harekete geçirerek, üreterek bulunduğu bölgeye ve halka yapılan her bir hizmet ülke ekonomisine de can suyu olacaktır” diye konuştu.
Yorgancılar, “Diğer yandan, Ağustos ayından bu yana yaşadıklarımıza, küresel durgunluk da eklenince içinde bulunduğumuz süreci atlatmamız gecikmektedir. Bu yönde Hükümetin attığı adımları çok önemsediğimizi her fırsatta ifade ederken, çözüm bekleyen temel konuların da ihmal edilmemesi gerektiğinin altını hep çizdim. Bugünü atlatmaya çalışırken, geleceği de planlamak zorundayız. Aksi takdirde, yerimizde saymanın ötesine geçemeyeceğiz” dedi.
Yorgancılar, “Tüm kesimlerce gönülden kabul gören 2023 hedeflerimiz için sadece son 4 yılımız var. Ve bu süre zarfında yeni bir seçim yaşanmayacak. Bu çok önemli bir fırsattır. Siyasi iradenin de artık tamamen uzun vadeli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomiye odaklanmasını bekliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir şekilde ülkemizin ve milletimizin refah seviyesini yükseltmek, kalkınma göstergelerini iyileştirmek, Türkiye’nin gerçek gücünü göstermek zorundayız” şeklinde konuştu.
Yorgancılar, “Bu kapsamda yeni bir yatırım, üretim ve büyüme modelinin hayata geçirilmesine, yeni bir heyecanın yaratılmasına ihtiyacımız olduğu aşikar. Ekonomik göstergelerimiz olumsuz yönde seyrediyor olsa da bugünden içeride ve dışarıda vereceğimiz mesajlarla, hukuk sistemindeki işleyişe dair tek bir soru işareti bırakmaksızın, eğitim 4.0 için somut adımlar atarak, kaynaklarımızı üretmek için kullanarak, KOBİ’lerimizi geleceğe hazırlayarak hep birlikte başarabiliriz. Üreten kesim olarak, gündemimizi artık toplumun enerjisini tüketen siyasi polemikler, tartışmalar değil, ihracat başarılarımız, inovasyon çalışmalarımız, uluslararası işbirliklerimiz, katma değerli üretimimiz alsın istiyoruz” diye konuştu.
Yılın ikinci çeyreğinde yeni bir motivasyon, piyasalara verilecek olumlu mesajlar bugünümüzü dünden daha güzel yapacaktır diyen Yorgancılar, “Arzu ettiğimiz gibi takip eden değil, takip edilen ülke olmak için var gücümüzle hep birlikte daha çok çalışmak, daha nitelikli üretmek için biz hazırız. Çünkü, başka Türkiye yok” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sıfır Atık Belgesi Karşıyaka’nın oldu!
Sıfır Atık Belgesi Karşıyaka’nın oldu!
Karabağlar Belediyesi, 41 aday memurla kadrosunu güçlendirdi
Karabağlar Belediyesi, 41 aday memurla kadrosunu güçlendirdi