Çeşme’de 29 Ekim coşkusu!

Çeşme’de 29 Ekim coşkusu!

Çeşme’de 29 Ekim coşkusu!

Çeşme’de 29 Ekim coşkusu!
30 Ekim 2019 - 12:22

Cumhuriyet’in 96. yılı Çeşme’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Yüzlerce vatandaşın katılımıyla marşlar eşliğinde gerçekleşen Fener Alayı’nda kenti meşale yerine yine telefon ışıkları aydınlattı. Meşale bütçesinin fidana dönüşeceğini söyleyen Başkan Oran, "Cumhuriyet kenti benim güzel Çeşme ailem, bu gece yine harikaydınız! Ata’mızın emanetine yine sahip çıktınız” dedi.
 
Çeşme’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayan kutlamalar Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar süren 29 Ekim Kortej Yürüyüşü ile devam etti.
Kortej Yürüyüşüne Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Garnizon Komutan Vekili Personel Asteğmen Mutluhan Çolak, Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Emin Yılmaz, Çeşme İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, CHP İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, Ak Parti İlçe Başkanı İlter Etike, İYİ Parti İlçe Başkanı Volkan Evci, MHP İlçe Başkanı Gazi Fildir, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Vals gösterisine yoğun ilgi
Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Çeşme Belediyesi ve Çeşme Kent Konseyi Dans Grubu tarafından düzenlenen vals gösterisi yoğun ilgi gördü. Giyilen kıyafetler ile Cumhuriyet’in ilk yıllarının yansıtıldığı gecede Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran ve Eşi Nuriş Oran’ın dansı Çeşmeliler’den büyük alkış aldı.
 
“Cumhuriyet’imize ve devrimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz”
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Başkan Oran, “Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 96. yıl dönümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, en büyük bayramımız kutlu olsun! Bizlere bu cennet vatanı armağan eden, Cumhuriyet'imizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiş bu büyük milletin onurlu evlatları olarak, bizler de aynı azim ve inançla Cumhuriyet'imize ve devrimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Biz, birlikte güzel, birlikte güçlüyüz” dedi.
 
“Cumhuriyet kenti benim güzel Çeşme ailem!
Kutlamalar 16 Eylül Parkı’ndan başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden Fener Alayı ile sona erdi. 7’den 70’e yüzlerce vatandaşın katıldığı Fener Alayı marşlar eşliğinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Kenti meşale yerine telefon ışıkları aydınlattı. Meşale bütçesinin yanan ormanlık alanlarda fidana dönüşeceğini dile getiren Başkan Oran, “Cumhuriyet kenti benim güzel Çeşme ailem! Bu gece yine harikaydınız! Ata’mızın bize emaneti olan Cumhuriyet’e yine sahip çıktınız. Bugün 100 yaşına girmesine 4 yıl kala Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşları olarak en büyük hedefimiz, bize emanet edilen Cumhuriyet’i bugünkünden daha güçlü hale getirip gelecek nesillere emanet etmektir!” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in köylüye desteği sürüyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in köylüye desteği...
Zafer halkındır Doğa Severlerindir
Zafer halkındır Doğa Severlerindir