CHP’li Can Polat, Bayraklı için yola...

CHP'li Can Polat, Bayraklı için yola çıktı!

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cindi Can Polat, Bayraklı Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptı. Can Polat, “Bayraklılılara insan onuruna yakışır belediyecilik hizmeti vermeye, Bayraklı'nın ekmeğini birlikte büyütmeye adayız. Biz hazırız” dedi

CHP'li Can Polat, Bayraklı için yola çıktı!

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cindi Can Polat, Bayraklı Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptı. Can Polat, “Bayraklılılara insan onuruna yakışır belediyecilik hizmeti vermeye, Bayraklı'nın ekmeğini birlikte büyütmeye adayız. Biz hazırız” dedi

CHP'li Can Polat, Bayraklı için yola çıktı!
05 Aralık 2023 - 17:39

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cindi Can Polat, Bayraklı Belediye Başkan Aday Adaylık başvurusunu yaptı. “Hep birlikte daha güzel bir Bayraklı” sloganıyla yola çıkan Can Polat, dosya teslimi sonrası kendisini yalnız bırakmayan partililere seslendi. 
 
Can Polat, “Bu yolculuğumuzda omuz verdiğiniz, zaman ayırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Cindi Can Polat kimdir? Oyların baraj altında kaldığı zor günlerinde partisine inanan, mücadeleden kaçınmayan, toplumun çıkar ve menfaatlerini, kişisel çıkar ve menfaatlerinin üstünde tutan, her seçimde partisi için canla başla mücadele eden, partinin mutfağından gelen, gençlik kolları yöneticiliği ve gençlik kolları başkanlığı yapmış arkadaşınızım. 2004’de Karşıyaka'dan aday adayı olmuş, başkan aday adayı arkadaşlarımızın hiçbirinin listesinde olmadan, gençlik kollarındaki arkadaşlarımız ve sizin desteğiyle temayülden çıkan, 2004 yılında Karşıyaka'da yapılan yerel seçimlerde belediye meclis üyesi seçilen, 2019 ve 2024 yıllarında Bayraklı'dan belediye meclis üyeliği yapan 2019 yerel seçimlerinde Bayraklı'dan Büyükşehir Belediye Meclisi’ne seçilen ve halen görevine devam eden bir kardeşinizim. Partimizin verdiği görevlerde bulundum. Belediye meclislerinde grup başkanvekilliği, grup sözcülüğü, İmar, Çevre, Kooperatifler gibi komisyonların üyelikleri, başkanlıkları ve belediyenin beyni diye tabir edebileceğimiz encümen üyeliği görevlerinde bulundum” dedi. 
 
“Baba ocağından, evimizden Bayraklı Belediye Başkan aday adayıyım” diyen Can Polat, “Bugün Engelliler Günü. Esasında engelli yok, engel vardır. Bayraklı’daki engelleri kaldırarak bu meseleyi rafa kaldıracağıma inanıyorum. Bayraklı, 2009’da hükümetin, siyasi mühendislik hesaplarıyla kurulmuş bir ilçe. O gün niye Bayraklı kuruldu hepimiz biliyoruz. Bayraklı'da merkezi idare, İzmir'in merkezinde yerelde iktidarda olacağı ilçe kurma hayaliyle kurmuştu. Bu hayali sizler ettiniz. Sizlerin çalışmasıyla, çabalarıyla, gayretiyle 2009’da Cumhuriyet Halk Partisi Bayraklı'da yerelde iktidar oldu ve o günden bugüne güçlenerek devam ediyor. Bugüne kadar Bayraklı’da Cumhuriyet Halk Partisi'nden belediye başkanlığı yapmış başkanlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bayraklı'daki hizmetleri devam ettirmeye, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını daha yukarıya taşımaya, çıtasını yükseltmeye ve sizlerle birlikte bu hizmetleri geliştirerek, büyüterek, hizmet yapmaya adayız. Büyüdüğüm, ailemi ve işimi kurduğum hemen hemen her vatandaşıyla tanış olduğum Bayraklı'da en çalışkan belediye başkanı olmaya adayım. Sorunlarını, ihtiyaçlarını, temel sıkıntılarını 40 yıldır yaşayan kardeşiniz olarak sorun ve sıkıntıları sizlerle yaşayan hemşehriniz olarak çok iyi biliyorum. Böyle tepeden bakmakla dışarıdan bakmakla olmaz. İşte ben yaşadığımız bu sorunları çözmeye adayım” diye konuştu. 
 
İnsan onuruna yakışır belediyecilik yapacağının altını çizen Can Polat, “Bayraklı'nın kentsel dönüşüm sorununu çözmeye, Smyrna Antik Kenti'ni Bayraklı'nın turizmine kazandırmaya, Altınyolu yer altına alıp Bayraklılı hemşehrilerimizi denizle buluşturmaya, otopark sorununa sahilde yeni alanlarla çözüm getirmeye, vapur iskelesini İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte deniz ulaşımına açmaya, Bayraklı'nın tarihine sahip çıkmaya, Bayraklı’ya yakışır kent meydanı kazandırmaya, eğitim desteği, engelli, yaşlı ve gençlik merkezleri oluşturmaya, pazar yerlerine revize ederek işlevsel hale getirmeye, yeşil alanlar kazandırmaya talibim. Bayraklı’da yapılaşma yoğun. Gelişmeye açık alanın çok az olduğu ilçemizde Doğançay’da hemşehrilerimizin günü birlik nefes alabilecekleri alanlar yaratmaya, üreticilerimizi desteklemeye, amatör spor kulüplerini destekleyerek, gençlerimizi ve çocuklarımızı spor kulüplerine yönlendirip kötü alışkanlıklardan uzak tutacak spor alanlarını Bayraklı'ya kazandırmaya, sosyal belediyecilik anlayışı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlamaya, Bayraklı'da yeni iş imkanları yaratmaya, yani Bayraklılılara insan onuruna yakışır bir belediyecilik hizmeti vermeye, kısacası Bayraklı'nın ekmeğini sizlerle birlikte büyütmeye adayız. Biz hazırız. Mutlaka biz kazanacağız. Bu yolda varlığınız, desteğiniz, bana güç katıyor. İyi ki varsınız. Sağ olun, var olun” dedi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sunumu sırasında babası rahatsızlandı
Sunumu sırasında babası rahatsızlandı
“Hamza Dağ Büyükşehir’de ben Çiğli’de olmalıyız”
“Hamza Dağ Büyükşehir’de ben Çiğli’de olmalıyız”