EÜ’de Çocuklar Mikroorganizmaların...

EÜ’de Çocuklar Mikroorganizmaların Dünyasına Giriş Yaptı

EÜ’de Çocuklar Mikroorganizmaların Dünyasına Giriş Yaptı

EÜ’de Çocuklar Mikroorganizmaların Dünyasına Giriş Yaptı
03 Ağustos 2019 - 10:24

Ege Üniversitesi(EÜ) yaz etkinlikleri kapsamında Bornovalı ilköğretim öğrencilerini ağırladı. EÜ Çocuk Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEÇEM) koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Yaz Okulu Projesi” kapsamında “Mikroorganizmaların Dünyası” eğitimi gerçekleştirildi.

Çocukların eğlenceli vakit geçirdiği, aynı zamanda bilinçlendiği eğitimde

Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Yaşa öncülüğünde sunum yapıldı. Prof. Dr. İhsan Yaşa, “Popüler konulara değinerek öğrencilerin ilgisini çekmeye, gelecekte görecekleri şeylere altyapı oluşturmaya çalıştık. Biz öğrencilerin anlayabilmesi için görsellerle mikroskop ile basite indirgeyip onların bilgi düzeyine uygun bilgiler verdik” dedi.

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tansel Yalçın ise “Toplumumuzda mikroorganizmaların tamamen zararlı olduğu düşüncesi bulunmakta biz çocukların zihninde oluşan bu önyargıyı kırarak mikroorganizmaların yararlarından bahsetmeye çalıştık. Bu çerçevede onlara temel bilgileri vererek mikroorganizmalar zararlıdır önyargısını kırarak onlara farkındalık sağlamayı amaçladık” diye konuştu.

Sunumun ardından öğrenciler Ege Üniversitesi kampüsü içinde bulunan Tabiat Tarihi Müzesini gezdi. Tabiat Tarihi Müzesi Müdürü Prof. Dr. Tanju Kaya, müze gezisinin öğrencilerin ufkunu açtığını ve kendilerinin de bu etkinlikten çok memnun olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Kaya çocukların gelişimi için gerekli olduğunu düşündüğü bu etkinlik için EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a teşekkürlerini de iletti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupalı gençler Bayraklı’ya gelecek
Avrupalı gençler Bayraklı’ya gelecek
İzmir’e ikinci gölet arıtma tesisi
İzmir’e ikinci gölet arıtma tesisi