BASİFED’de bayrak değişimi

BASİFED’de bayrak değişimi

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun Genel Kurulu’nda Başkan seçilen Semiha Güneş, çok çalışma ve yeni projeler geliştirme sözü verdi

BASİFED’de bayrak değişimi

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun Genel Kurulu’nda Başkan seçilen Semiha Güneş, çok çalışma ve yeni projeler geliştirme sözü verdi

BASİFED’de bayrak değişimi
27 Şubat 2024 - 13:41

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun (BASİFED) yeni başkanı Semiha Güneş oldu. Mövenpick Otel’deki Olağan Genel Kurulda üç yıldır başkanlık görevini yürüten Mehmet Ali Kasalı’dan bayrağı Semiha Güneş devraldı. Seçime tek liste ile gidildi Semiha Güneş oy birliği ile Başkan oldu. Mehmet Ali Kasalı ise yeni dönemde Danışma Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Genel Kurula BASİFED üyesi dernek başkanları ve delegeler katıldı. Üç yıldır başkanlığı yürüten Mehmet Ali Kasalı, yaptığı konuşmada BASİFED’in kuruluşundan bu yana geçirdiği süreç ve değişimleri anlattı.
 
TÜRKONFED’in kurucu üyesi BASİFED’in TÜRKONFED içinde daha fazla söz sahibi olması gerektiğini belirten Kasalı, “Üç yılda birçok proje hayata geçirdik. İzmir Kadınlar Kongresi’ni yaptık. Kongre’nin kitabını yayınladık. Yeni dönem yönetimi ve Başkan Semiha Güneş başarılar diliyorum” dedi.
 
Semiha Güneş, BASİFED Genel Kurulu’na teşekkür etti. Gösterilen güveni boşa çıkarmamak için çok çalışacağını ifade eden Güneş, “Çok çalışacağımızın sözünü ilk konuşmamda vermek isterim. Verdiği emekler için önceki dönem başkanımız Mehmet Ali Kasalı’ya teşekkür etmek isterim. Onun deneyimlerinden yararlanarak BASİFED’i daha ileriye götüreceğimize inanıyorum. Hedefimiz, İzmir iş dünyasının daha güçlü sesi olabilmek, kentimizin ve bölgemizin ekonomisine değer katmak, ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda yürümesine destek olmak.  Kurucusu olduğumuz TÜRKONFED’de daha güçlü temsil edilmeyi, eski projeleri geliştirirken yeni projelerle BASİFED’in gücünü artırmayı hedefliyoruz. Yeni dönemde üye derneklerimizin başkan ve üyelerinden BASİFED’e daha çok katkı bekliyoruz. Birlikte güçlüyüz. Bunu asla unutmamalıyız” diye konuştu.
 
“Daha güçlü bir BASİFED”
Demokrasinin yüce değer olduğunu vurgulayan Güneş, demokrasinin tüm kurumları ile en baştan, herkes için işletildiği zaman tam anlamıyla hayata geçmiş olacağını söyledi. Seçim sürecinin BASİFED için öğretici olduğunu, yeni bir dönemin kapısını açtığına inandığını dile getiren Güneş, “Kurumsal hafızamıza, gelenek ve teamüllerine sahip çıkarken demokrasinin yüce değerlerini ıskalamadan yürümenin önemini vurgulamak, bu ilkenin altını kalın çizmek gerekiyor.  Yeni dönemde üyelerimizle birlikte, daha kapsayıcı, gelişmiş ve güçlü bir BASİFED yaratmak için çalışacağız” dedi.
 
BASİFED Yeni Yönetim Kurulu; Semiha Güneş, Hüseyin Cengiz, Ali Talak, M.Sirhan Özen, Mustafa Karabağlı, Sibel Zorlu, Devrim Çukur, Alp Avni Yelkenbiçer, Başak Çayır Canatan, M. Kaan Özhelvacı, Arda Yılmaz, Alper Kalaycı, Tibet Arbak, Özden Monkul Erten, Mehmet Ömer Telcioğlu, Ferhan Sivri Avcı, İlker Güneştan, Şahika Aşkıner, Hayriye Şendinç, Abdurrahman Akay, Mahir Kaplan, Gülesin Atalay, Turan Muşkara, E. Mehmet Torun, Yüksel Bilek olarak belirlendi.
 
Genel kurul sonrası yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında da görev dağılımı yapıldı. Semiha Güneş Başkan, Alp Avni Yelkenbiçer, Sibel Zorlu, Özden Monkul Erten, Mehmet Ömer Telcioğlu ve Alper Kalaycı Başkan Yardımcısı, Ali Talak Sayman Üye, Başak Çayır Canatan da Yazman Üye oldu. BASİFED Yeni Denetim Kurulu Ali Topçu, Yağmur Yarol, Yaşar Zengin’den oluştu.
 
BASİFED Yeni Danışma Kurulu ise Mehmet Ali Kasalı, Hüseyin Porsuk, Sıtkı Şükürer, Seda Kaya Ösen, Temel Aycan Şen, Aydın Buğra İlter, Fadıl Sivri, Ali Ekber Durmaz, Eyüp Sevimli, Sinan Gültekin olarak belirlenirken, BASİFED Yeni Disiplin Kurulu Cüneyt Sayıner, Ali Kolcu, Şebnem Usanmaz Korkut oldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EBSO Başkanı Yorgancılar’dan Maliyet Enflasyonu Uyarısı
EBSO Başkanı Yorgancılar’dan Maliyet Enflasyonu Uyarısı
Cemil Tugay'a vatandaşlardan yoğun ilgi
Cemil Tugay'a vatandaşlardan yoğun ilgi