EGİAD’ta başkanlığın tek adayı Alp Avni...

EGİAD’ta başkanlığın tek adayı Alp Avni Yelkenbiçer

Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin, Ocak ayında yapılacak seçimleri için şimdiki Başkan Alp Avni Yelkenbiçer adaylığını açıkladı. Yelkenbiçer seçimlere tek aday olarak girecek.

EGİAD’ta başkanlığın tek adayı Alp Avni Yelkenbiçer

Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin, Ocak ayında yapılacak seçimleri için şimdiki Başkan Alp Avni Yelkenbiçer adaylığını açıkladı. Yelkenbiçer seçimlere tek aday olarak girecek.

EGİAD’ta başkanlığın tek adayı Alp Avni Yelkenbiçer
28 Kasım 2022 - 13:01

Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer Karaca Kültür Merkezi’nde düzenlediği toplantı ile başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı. Yelkenbiçer, 32 yıllık köklü bir geçmişe sahip derneğin, Ocak ayında yapılacak genel kurul ile 16. dönemini tamamlayacağını belirterek, “Mevcut yönetimimizi revize ederek, 17. döneme de talip olduk. 16. döneme başlarken iki temel unsur belirlemiştik; dinamizm ve sürdürülebilirlik. Dinamizm itici gücümüz, sürdürülebilirlik de dengemiz ve güvencemiz. Bu iki temel hedef etrafında projeler, çalışmalar yürüttük” dedi.
 
Yeni dönemde de geçmiş dönemde başlattıkları proje ve hedefleri devam ettireceklerini anlatan Yelkenbiçer, “Acil eylem bekleyen konu başlıklarımız var. Özellikle KOBİ’lere yönelik yeni fırsatlar, kaynakların daha iyi kullanılması, verimlilik artışı yönünde adımlar atacağız. Kısa sürede amorti edilecek yatırımlar konusunda iş dünyamızı bilgilendireceğiz. Dijitalleşmeye daha fazla kaynak ayrılması sayesinde bu ivmeden İzmir’deki girişimcilik ekosisteminin de beslenip büyüyeceğini öngörüyoruz. Dijitalleşmeyi bölgemize yapılan yatırımları tetikleyecek stratejik bir unsur olarak değerlendiriyoruz. Bu sayede sanayinin, teknolojiyle hizmetlerin bütünleşmesi sayesinde fark yaratılabileceğini biliyoruz” diye konuştu.
 
Yelkenbiçer, yaklaşım politikalarını da şöyle açıkladı; “Büyümenin ancak insanla mümkün olduğu kabulünden hareket ediyor, çalışan hakları, işyeri barışı, sağlık, güvenlik gibi alanlarda toplumda ses getirecek yaklaşımlar sergilemeyi hedefliyoruz. Çıkar çatışmaları değil, birlikte yürünen ortak hedeflerle büyümeyi sağlamak mümkün. Paylaşma, açıklık, hesap verebilirlik kavramlarının iş hayatına çok daha fazla dahil olmasını, güvene dayalı iş birliklerinin artmasını istiyoruz. EGİAD ismiyle özdeşleşen girişimcilik konusunda da yoğun çalışmalarımız devam edecek. Bu konuda kendimize öncü rolü biçiyoruz ama bu çabalarımızı İZQ çatısı altında tüm kuruluşlarımızla eşgüdümlü yürütüyoruz. Atılacak adımların hem takipçisi hem de yönlendiricisi olacağız. Girişimcilik çabalarına, EGİAD’ın dikili ağaçları gözüyle bakıyoruz. “Girişimcilik Sermayesi Fonu” oluşturarak, daha fazla girişimcinin İzmir’i seçmesini sağlamak istiyoruz. Finansmana erişemeyenler için bu fırsat, yeni fikirlerin filizlenmesi için İzmir verimli bir toprağa dönüşecek.”
 
Yeni dönemin teması: Bütünleştirme ve Büyütme
Yelkenbiçer, yeni dönem hedeflerini anlatırken, “Derneğimizin çatısı altında yeni ve eski kuşağın birleşmesi, köklü EGİAD projeleriyle yeni çalışma alanlarının bütünleşmesi ve paydaşlarla olan güven ilişkilerinin derinleşmesi. Bu hedefler doğrultusunda derneğimizin tüm çarklarını döndürmek, kurumsal tüm bilgi birikiminden yararlanmak. İnsan kaynağımızı da hem sayısal hem de her bir kişinin yüksek başarma arzusu ve takım oyunculuğu yönünde büyütmek” dedi.
 
Alp Avni Yelkenbiçer başkanlığındaki 17. Dönem yönetiminde M. Kaan Özhelvacı, Başak Çayır Canatan, Açelya Baç, Ali Kolcu, Arda Ürper, Arda Yılmaz, Cem Elmasoğlu, Ceren Yavuz, Efe Saygılı, Elif Kaya, Erkan Karacar, Eyüphan Nadas, Hakan Barbak, İlker Ediliballı, Mert Hacıarifoğlu, Müge Şahin, Sevim Doğanoğlu, Yaman Duman, Yağmur Yarol görev alacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balçova’ya ODTÜ’lü başkan adayı
Balçova’ya ODTÜ’lü başkan adayı
Menemen'de bu kış kimse üşümeyecek
Menemen'de bu kış kimse üşümeyecek