Menderes’te belediye önünde zenneli rüşvet...

Menderes’te belediye önünde zenneli rüşvet protestosu

Menderes İlçesi’nde Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan’ın otel ruhsatı için 250 bin dolar rüşvet istediğini iddia eden mağdurlar, zenne ve pankartlarla olayı hem deşifre hem de protesto ettiler

Menderes’te belediye önünde zenneli rüşvet protestosu

Menderes İlçesi’nde Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan’ın otel ruhsatı için 250 bin dolar rüşvet istediğini iddia eden mağdurlar, zenne ve pankartlarla olayı hem deşifre hem de protesto ettiler

Menderes’te belediye önünde zenneli rüşvet protestosu
27 Şubat 2024 - 15:25

Menderes İlçesi’nde bir otel ruhsat için belediyeye başvurdu. Otel yetkililerinin iddiasına göre Belediye Başkan vekili Erkan Özkan, işletmenin sahibi Yakup Toprak’tan ruhsat karşılığı 250 bin dolar rüşvet istedi. Rüşvet istendiği konusu polise intikal ederken, olayın mağdurları belediye önüne gelerek pankart açtı. İçlerinden biri de zenne kıyafetiyle protestoya katıldı.
 
İş insanı Yakup Toprak ve arkadaşları Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan’ın ruhsat karşılığı 250 bin dolar rüşvet istemesini protesto etmek için ellerinde pankartlarla belediye binası önüne geldiler. 'Geçmiş olsun Menderes”, “Seni başkan yaptırmadık”, “Rüşvet yedim kaçtım”, “Kutu kutu pense başkan rüşvet yerse”, “Geldim, gördüm, çaldım, gittim" yazılı pankartlarla rüşvet olayına tepki gösterirlerken, Mendereslilerin dikkatini çekmek için Erkan Özkan'ın fotoğrafının basıldığı maskeyi takan biri de zenne kıyafeti ile oynadı.
 
Menderes Belediyesi'nde 2019 yılında seçimle göreve gelen Başkan Mustafa Kayalar, yolsuzluk ve rüşvet suçlamasıyla İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmıştı. Yerine yardımcısı Erkan Özkan meclis oylamayla başkan vekili olarak getirildi. İddialara göre Mustafa Kayalar’ın uygulamalarına devam eden Erkan Özkan da belediye işlemleri için başvuran vatandaşlardan aynı taleplerde bulunmayı sürdürdü. Son olarak Başkan Vekili Erkan Özkan, işletmeciliğini üstlendiği otele ruhsat almak için belediyeye başvuran İş İnsanı Yakup Toprak’tan ruhsat karşılığı 250 bin dolar talep etti. Olay, Yakup Toprak'ın polise şikayette bulunmasıyla ortaya çıktı. İstenilen rüşveti vermediği için işletmesine ruhsat alamayan, dolayısıyla oteli açamayan Yakup Toprak, CHP'li Menderes Belediye Başkanı Vekili Erkan Özkan, Menderes Belediyesi eski Başkan Yardımcısı ve CHP Kuşadası Belediye Başkan aday adayı olan Mehmet Zeki Fidandal, Mimar Merve Boran ile İmar Müdürü Sarper Dikmen hakkında 'rüşvet' suçlamasıyla şikayette bulundu. Olayla ilgili savcılık soruşturma başlattı.
 
Pankart ve zenne ile protesto başlattı
Konu ile ilgili adli soruşturma başlatılmasıyla birlikte olayı kamuoyuna duyurmak isteyen Yakup Toprak ve arkadaşları belediye binası önüne ellerinde taşıdıkları “Geçmiş olsun Menderes”, “Seni başkan yaptırmadık”, “Rüşvet yedim kaçtım”, “Kutu kutu pense başkan rüşvet yerse”, “Geldim, gördüm, çaldım, gittim" yazılı pankartlarla protesto başlattılar. Erkan Özkan'ın fotoğrafı basılı maskeyi takan bir erkek de zenne kıyafeti ile oynadı.
 
Grup adına açıklama yapan Yakup Toprak’ın Avukatı Büşra Büyükdaş, "Rüşvet iddialarıyla gündemden düşmeyen Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan hakkında müvekkilim Yakup Toprak adına yaptığımız yasal başvurular sonrası CHP Genel Merkezi i inceleme ve araştırma yaptı. Araştırmalar sonunda müvekkilim Yakup Toprak'ın haklı olduğu anlaşıldı ve Erkan Özkan partisi tarafından yeniden aday gösterilmedi. İlçemizde turizmi canlandırmak ve bölge halkına istihdam sağlamak için tamamen yasaya uygun olan yatırımımızı kendine çıkar elde etmek için astronomik rakamlarda rüşvet isteyen vekil başkan ve ekibi hakkında yargının gerekli kararı vereceğine inancımız sonsuzdur. Bir kez daha değerli halkımıza geçmiş olsun demek istiyoruz. Güzel günlerde görüşeceğiz" diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EBSO Başkanı Yorgancılar’dan Maliyet Enflasyonu Uyarısı
EBSO Başkanı Yorgancılar’dan Maliyet Enflasyonu Uyarısı
Cemil Tugay'a vatandaşlardan yoğun ilgi
Cemil Tugay'a vatandaşlardan yoğun ilgi